Vytúžené Spojené štáty európske sú už na dosah

Autor: Vlastislav Svoboda | 26.6.2012 o 20:46 | Karma článku: 13,04 | Prečítané:  791x

Slovenskí poslanci veľkou väčšinou schválili mocný pamflet, ktorý Slovákov posiela medzi nesvojprávne krajiny, ktoré sa majú skladať na blahobyt tých druhých. Áno, drahí nevoľníci, viem, nemali sme veľmi na výber. Je to jediná správna voľba a teraz hneď na prvýkrát. Grécke aj španielske banky Vám sú už teraz vďačné. Či vari nie?

 

Utiahnime si opasky, aby sme, nedajbože, nevypadli z elitného klubu von. Trvalý euroval je to jediné, no úžasne zvrhlé riešenie krachujúcich štátov eurozóny a bánk, hoci tým možno niektorých poctivých finančníkov naštvem. Je to spôsob, ktorým by sme mali zachrániť euro alebo lepšie povedané zisky dotknutých bankových subjektov, v konečnom dôsledku ekonomiku štátov. A ide aj o oveľa viac. Aby sme nepotopili veľkolepý projekt eura, ktorý má byť výstavnou skriňou politických lídrov EÚ. Nech to stojí, čo to stojí!

Nalejme ešte viac peňazí do  krvného obehu mŕtvoly a možno to vyjde, priatelia. Ešte viac Európy, ešte viac Grécka, ešte väčšie sumy ako v mariáši a odloženie dôležitých rozhodnutí na neskôr, čím sa získa more času a to je dnes kľúčové. Odkiaľ sa vzala myšlienka obrátenej solidarity chudobných s bohatými a nie naopak, keď sa podporujú hýriace a nad pomery žijúce krajiny na úkor tých chudobnejších? Predmetom záchrany sú súkromné finančné ústavy, realitní investori, ktorí cez politikov lobujú a bojujú o svoje akcie ako na býčom trhu. Majú na to právo. Sú to ich peniaze a ich zisky. O úspory bežných občanov tu vôbec nejde. Čo na tom, že je to v rozpore s nejakými podpísanými zmluvami medzi štátmi v EÚ a zdravým rozumom. Záchrana súkromných bánk  a vkladov investorov je možná len cez vyzbierané peniaze všetkých daňových poplatníkov EÚ.

Odôvodnenie tohto kroku, ktorý podpísalo 118 presvedčených lokajov v slovenskom parlamente je postavené na hlavu ako budova Slovenského rozhlasu. Argumenty sú zahalené dobre platenou politickou propagandou ako pri vstupe do EÚ a nič konkrétne sa nedozviete. Vieme len to, že informácie o dobrej kondícii španielskych a cypruských bánk už zrazu neplatia a klamstvá striedajú nové klamstvá  Všetko prebieha v zrýchlenom režime a s farizejským požehnaním skorumpovaných politikov, ktorí pri míňaní cudzích peňazí sú vždy až nečakane rozšafní a štedrí, takže dávajú podpisy nielen pod akékoľvek eurotranže, ale aj úvery, za ktoré nenesú v konečnom dôsledku žiadnu zodpovednosť. Žiadnu hmotnú, finančnú, osobnú, ani inak vyjadrenú zodpovednosť, ak ste ma dobre pochopili. A preto je nutné, aby ste mali vo svojom srdci viac pokory a solidarity a úspech sa zaručene dostaví. Nákazu, ktorá sa vkráda investorom do peňaženiek treba zastaviť! A to je už naozaj vrchol podlosti a falošnosti.

Dodnes totiž nik z tých európsky kompetentných lídrov ani poloamatérsky nevysvetlil, prečo porušovali základné články Lisabonskej zmluvy, prečo sa nedodržiavalo takmer nič, čo bolo v zmluvách EÚ. Prečo každá krajina neručí sama za svoje dlhy, keď si žije nad pomery? Aj predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz by vyvolával úsmev, keby nebol dôkazom európskej slabomyseľnosti v rozhodovaní, pretože nikto z nich neberie ustanovenia a ratifikované zásady Lisabonskej zmluvy vážne. Skôr mu bolo ľúto, že sú niektorí Slováci nevďační, keď si ako Sulík nevážia finančnej láskavosti a ešte prúdiaceho toku eurofondov s nádherne províznym pozadím. Nazdávam sa, že možno by jeho argumentácia bola údernejšia a fundovanejšia, ak by si tento pán, ktorému zverili Európsky parlament do opatery, dokončil aspoň základné učňovské vzdelanie maturitou. Tým som nechcel naznačiť, že len ľudia s prvotriednym vzdelaním majú právo rozhodovať osudoch ľudí, ale je minimálne divné, ak sa v takýchto funkciách a na takýchto fórach skrývajú rôzni neúspešní politickí dobrodruhovia s pochybnou minulosťou

Slovensko si už zvyklo na rôzne pyramídové hry a mnohí dodnes ešte spomínajú na také príležitosti ako BMG Invest. Niektorí aj trochu nostalgicky, lebo zarobili za krátky čas slušné peniaze takpovediac bez bolesti. Napriek tomu si myslím, že štát by takéto gamblerské schémy nemal podporovať. A to ani na najvyššej úrovni, keď sa k nim oficiálne hlásia lídri krachujúcich štátov a majú masovú politickú podporu. Oproti tejto celoeurópskej pyramíde, kde sa ľudia skladajú na pôžitky mocných tohto sveta v miliardách eur sa zdajú byť hry napríklad Františka Mojžiša, oceneného 8,5 rokmi nepodmienečne za Drukos, či už prepusteného Vlada Fruniho naozaj iba regionálnou zábavou v smiešnych sumách.

Dnes už nikto nespochybňuje, že Grécko je pred bankrotom. Už dlhšie som nepočul srdcervúce výroky z úst našej elity, že v gréckej priepasti neskončí ani jeden cent navyše. Dokonca už aj garancie a ručiteľské záväzky, ktoré boli v akejsi rovine chiméry sa prevteľujú do bežnej hotovosti. Slovensko tak zaplatí takmer 660 miliónov eur v hotovosti. (http://hnonline.sk/ekonomika/c1-56260530-slovensko-zachrani-staty-eurozony-za-miliardy-eur). Tvorcovia najväčšej lotérie s peniazmi občanov zvanej euroval majú v svojej zmluve zakotvenú doživotnú imunitu od akéhokoľvek trestného stíhania. Nebojte sa, nie je to náhoda.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?