Ako sa robí lukratívny biznis na Slovensku

Autor: Vlastislav Svoboda | 22.12.2011 o 0:32 | (upravené 22.12.2011 o 1:19) Karma článku: 19,11 | Prečítané:  6166x

Tak a je to vonku. Korupcia v našom štáte sa len tak nezastaví. Ak ešte niekto pochyboval, že ministra obrany a celé Vojenské obranné spravodajstvo odstavili mocnejší v tejto hre, zvanej lukratívny biznis za štátne, teraz to už má de facto potvrdené. Zrejme z kuloárov SIS a jej akcie s názvom Gorila unikli cenné prepisy na verejnosť a zdá sa, že Gorila niekoho značne vystrašila. Dozvedáme sa z nich o korupcii nie tak dávno minulej ako aj o sumách, ktoré sú potrebné na zaplatenie pažravosti verejných činiteľov, teda konkrétnych ministrov. Spomínajú sa tu čudné kauzy spred niekoľkých rokov, "piťovci" či výberové konania s vopred známym víťazom. A provízie, ktoré sa šplhali do rádovo miliárd korún.

 

Čo tak znova zahladiť stopy a vyrobiť ďalšiu vymyslenú kauzu Dáma, ktorá sa rozplynie ako smrad? Alebo úporne pátrať po ŠtBáckych praktikách, tentokrát pre zmenu v SIS a rozčuľovať sa nad tým, kto a prečo takéto nezmysly a ohováranie vypustil von. Prečo to neostalo tam, kde má?

Môžeme sa rozhorčovať celkom spravodlivo nad tým, aké zvrhlé je odpočúvanie súkromných rozhovorov ctených politikov, či ich mecenášov z rôznych finančných skupín. Určite sa hneď k situácii vyjadrí pár naslovovzatých odborníkov, prinajmenšom na tajné služby (čo poviete k tomu,  pán Fedor),  aby nám s pátosom vysvetlili ako to u tajných chodí, že odpočúvanie je obudná vec a vôbec nič nemusí byť pravda. Vyjavia nám spravodlivé rozhorčenie nad nepochybne ďalšou bezprecedentnou situáciou v našej politike, keď sa odpočúva a vynáša už aj v SIS. Či ešte horšie... veď manipuluje sa s verejnou mienkou a dôkazmi a pritom sú to tak nehorázne veci.

Nepredstaviteľné a odsúdeniahodné. Nepochybne sa už objavujú prvé presvedčivé hlasy, že celé je to vykonštruovaný podvod určite z dielne samotého démona s neskutočne podlým zámerom ovplyvniť nadchádzajúce voľby a nedajbože našich drahých voličov. Tu by som dal do pozornosti, že slovný základ volič nie je odvodený od podstatného mena vôl ako sa mnohí nazdávajú a predpokladajú.

Hádam neostane bokom ani naša pohotová premiérka a pustí sa do odvolávania kompetentných hlava - nehlava, tentoraz v SIS, ak sa potvrdí pravdivosť záznamov. No to by som asi očakával zázraky a tie sa nedejú. Veď zasa sa odpočúvalo a ktovie, či legálne, čo je takmer rovnako zlé pre demokraciu a tak ďalej, no však to už vieme.... Áno, pre demokraciu je to zlé, pretože sa na povrch dostáva aspoň časť hnusnej pravdy. Pravdy o politike a politikoch na Slovensku. A o tom, kto ich platí.

Teraz je až nad slnko jasné, ak ešte niekto pochyboval, na akej báze sa hrá a kto bude mať záujem na odoslaní celej záležitosti do zabudnutia. Takmer všetci. Naprieč politickým spektrom. Väčšinu médií nevynímajúc. Samozrejme, že tento dokument stojí za pokus o zhodenie zo stola, či bagatelizovanie ako bezcenného podvrhu, ktorý jednoducho neprešiel hustým sitom výberu a v ktorom nie je ani za mak pravdy. Nasledovať budú len trestné oznámenia na neznámeho páchateľa od dotknutých osôb. Na páchateľa, ktorý je možno proti korupcii v našom štáte alebo len naštvaného člena SIS, ktorý sa už na to všetko nemohol pozerať. A bude sa vyšetrovať a vyšetrovať, až kým sa nepríde na objav, že skutok sa nestal a všetci budeme radi, že bezstarostne spíme vo svete ilúzií o tých, čo sa starajú o náš blahobyt.

Nuž, pridajme sa k nim, občania, aby sme príliš hlasnou ozvenou náhodou neohrozili budúcnosť našich detí neuváženým postojom, kde by sme ukázali, že nám to nie je ľahostajné. Veď tu nejde o nič iné len o akési nechutné prezradenie metód korupčnej praxe, ktorá je taká bežná a opodstatnená, že to už nikomu ani nebije do očí.

Keďže korupciu u nás nikto skutočne nemá záujem riešiť, je logické, že aj teraz sa celý obsah dokumentu zametie pod koberec. Ak si myslíte, že nie, skúste si urobiť rešerš do blízkej minulosti, kto bol za podobnú činnosť v minulosti súdený, či odsúdený. Majte na pamäti, že najväčšía hrozba demokracie na Slovensku je už uprataná, takže po dôkladnom vyčistení priestoru pre politické obchody, tak škaredo nazývané korupciou, by sa už podobné chyby u nás nemali viac opakovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?